Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

2003 yılında faaliyetlerine başlayan Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) şirketlerin insan kaynağının yetkinlik ve potansiyelinin gönüllülük yoluyla toplumsal faydaya dönüştürülmesini hedefler.

ÖSGD;

  • Özel sektör çalışanlarının; bilgi, deneyim ve zamanlarını şirketlerindeki Kurumsal Gönüllülük Programları ile, çeşitli sivil toplum kuruluşları ya da kamu hizmetlerinde faydaya dönüştürür.
  • Üyelerinin ve çalışanlarının toplumsal sorunlar hakkında farkındalığını artırır, gönüllülük ile özel sektör çalışanlarının yetkinliklerini geliştirirken, iş/özel hayat dengesine katkı sağlar.
  • Gönüllülük programları ve projeleri ile çeşitli kamu kurumları ile işbirlikleri geliştirir ve bu alandaki verimliliğe katkı sağlayan bir iş ortağıdır.
  • Toplumsal gelişime katkı sağlayan, toplumsal konuların çözümü için ek kaynak kapasitesi yaratan ve sorumlu vatandaşlığı teşvik eden bir dernektir.

ÖSGD’nin kurumsal gönüllülük çalışmalarına tüm çalışanlarının katılımını teşvik eden 60 şirket üyesi vardır. Bu şirketlerde çalışan 10 binin üzerinde aktif gönüllü çalışan ve işbirliği yapılan 130 sivil toplum kuruluşları ile bir gönüllülük ağı yaratılmaktadır.

ÖSGD üyeleri kendi gönüllülük çalışmalarının yanı sıra gönüllülük ruhu ile yaratılan işbirliklerine ortaklık eder.

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’ne üye olmak ve şirketinizde gönüllülük çalışmalarını başlatmak ister misiniz?

pattern
https://osgd.org/wp-content/themes/londres/
https://osgd.org/
#5a7c96
style1
default
İçerikler yükleniyor...
/var/www/vhosts/osgd.org/httpdocs/
#
off
none
loading
#
Sort Gallery
on
off
Newsletter Input text
off
off