Programlarımız

Okul Dostu Programı

ÖSGD’nin şemsiye programlarından Okul Dostu Programı; gönüllülük esaslı ve eğitim desteği temelli bir programdır. Öğrenciler ve gönüllüleri sosyal etkinlik derslerinde bir araya getiren Okul Dostu Programı aynı zamanda ÖSGD üyesi şirketlerin kendi çalışanlarının yetenek ve tecrübeleri doğrultusunda da zenginleştirilebilir. Öğrencilere küresel ısınma, çevre/ekoloji, fen bilimleri, yaratıcı kitap okuma, yabancı dil pratiği kazanma ve meslek gruplarını tanıma fırsatı sunan Düşünme Meraklısı Mühendisler, Meraklı Kitaplar, İngilizce Pratik Yapıyoruz ve Meslek Tanıtımları projelerinden oluşmaktadır.

 

Meslek Lisesi Koçları Programı

Meslek Lisesi Koçları Programı, 2012 yılında başlayan ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği(ÖSGD) üyesi şirketlerin katılımı ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü protokolü ile uygulanan gönüllülük temelli bir programdır.

Meslek Lisesi Koçları Programı ile şirketler ve meslek liseleri arasında kalıcı işbirlikleri modellerinin yaratılması, program ile başlayan ilişkilerin öğrencilere sağlanan staj ve istihdam önceliği gibi olanaklara dönüşmesi ve uzun vadede meslek liselerine yapılabilecek diğer yatırımlar ile desteklenmesi öngörülmektedir.

Meslek Lisesi Koçları Programı kapsamında koçlar, 10. sınıflar ve 11. sınıflar ile her yıl 6 temalı buluşmanın yanı sıra bir sosyal etkinlik ve/veya fabrika, tesis ziyareti gerçekleştiriyorlar. Bu etkinliklerle hem grupların sosyalleşmesi hem de farklı tecrübeleri birlikte yaşayabilmeleri amaçlanıyor.

 

Öğrenen Çocuk: Sorumlu Birey

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) ve Argüden Yönetişim Akademisi işbirliği ile geliştirilen “Öğrenen Çocuk: Sorumlu Birey” Programı, ilkokul 4. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Program, çocukların toplumda ayakları yere basan, sorumlu ve güçlü bireyler olarak hayata hazırlanmaları desteklemeyi hedeflemektedir.

İçerisinden demokrasi ve insan hakları, gönüllülük ve dayanışma, güvenli teknoloji kullanımı, finansal okuryazarlık, ekoloji ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi 6 farklı alt başlığı barındıran Öğrenen Çocuk: Sorumlu Birey Programı’nın 2017 yılı Mart-Nisan-Mayıs aylarında pilot uygulaması gerçekleştirilecektir.

pattern
https://osgd.org/wp-content/themes/londres/
https://osgd.org/
#5a7c96
style1
default
İçerikler yükleniyor...
/var/www/vhosts/osgd.org/httpdocs/
#
off
none
loading
#
Sort Gallery
on
off
Newsletter Input text
off
off