Hizmetlerimiz

A ) Kurumsal Gönüllük Programı Geliştirme, Destek ve Danışmanlık

Kurumsal Gönüllülük; Şirketlerin, çalışanlarını dahil ederek toplumsal konular, ihtiyaçlar ve sorunlara getirdikleri etkin, yaratıcı, kalıcı ve sürdürülebilir çalışmaları kapsar. Kurumsal Gönüllülük Programları, kurumsal önceliklerin, çalışanların ilgilerinin ve toplumsal ihtiyaçların örtüştüğü şekilde planlanmalıdır.

ÖSGD, Kurumsal Gönüllülük Programı’nın bir kurumda geliştirilmesi, var olan programların desteklenmesi ve farklı projelerin uygulanması alanında hizmet verir.  Bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalar;

  • Gönüllülük Programı Danışmanlığı; 10 Adımda Kurumsal Gönüllülük Programı
  • Gönüllü Grupları ile Gönüllülük Buluşmaları&Eğitimleri
  • Gönüllü Elçi Eğitimleri

 

B) Sosyal Farkındalık Programı

Çalışanların yetkinliklerini gönüllülük projeleri ile geliştirmek, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak yetkinlik, beceri ve liderliklerini bir projenin hayata geçmesi için değerlendirmelerini sağlamak üzerine tasarlanan bir programdır.

 

C) Çalışan Gönüllülüğü Haftası

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Çalışan Gönüllülüğü Haftası (ÇGH), 2012 yılında başlayan ve her yıl Mayıs ayında ÖSGD üye şirketlerinin katılımına açık olarak düzenlenen bir haftadır.  ÇGH, çalışan gönüllülüğü kapsamında özel sektör çalışanlarının, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile tanışmalarını sağlayan, farklı projeleri seçerek katılmalarına fırsat yaratan ve birlikte gönüllülüğü kutlamalarını destekleyen bir haftadır.

 2012 yılından bugüne, 62 sivil toplum kuruluşu ile 92 şirketin, çalışan gönüllülüğü teması ile bir araya geldiği Çalışan Gönüllülüğü Haftası’na 7.345 gönüllü katıldı ve 167 farklı gönüllülük etkinliği ile toplamda 32.270 kişiye ulaşıldı.

 

pattern
https://osgd.org/wp-content/themes/londres/
https://osgd.org/
#5a7c96
style1
default
İçerikler yükleniyor...
/var/www/vhosts/osgd.org/httpdocs/
#
off
none
loading
#
Sort Gallery
on
off
Newsletter Input text
off
off